Sinotruk Howo 6x4 380hp самосвал
| Состояние | Новый |
|---|---|
| Марка | HOWO |
| Тип привода | 6x4 |
| Тип топлива | Дизель |
| Мощность | 380 HP |
| Стандарт выбросов | Euro 5 |
| Марка двигателя | SINOTRUK |
| Рабочий объем | 9.726 L |
| Коробка передач | Механическая |
Технические характеристики и особенности
| Основная информация | |
|---|---|
| Серия | Howo |
| Привод | 6x4 |
| Модель | ZZ3257N3647E1 |
| Колесная база | 3625+1350mm |
| Снаряженная масса | 12130kg |
| Габариты | 8214x2550x3450mm |
| Двигатель | |
| Модель | Sinotruk 3625+1350mm |
| Мощность | 380hp |
| Рабочий объем | 9.726L |
| Тип топлива | Дизель |
| Максимальный крутящий момент | 1560N·m |
| Экологический стандарт | Euro 5 |
| Трансмиссия | |
| Модель | Sinotruk HW10 |
| Способ переключения передач | Механическая |
| Передачи | 10 передних и 2 задних передачи |
| Ось | |
| Грузоподъемность передней оси | 7000kg |
| Грузоподъемность задней оси | 18000kg x2 |
| Передаточное число | 5.45 |
| Кузов | |
| Тип кузова | Самосвальный (задняя разгрузка) |
| Размеры кузова | 5.6x2.35x1.5m |
| Другие характеристики | |
| Рессоры | 10/12 |
| Модель шин | 12.00R20 16PR |
Часто задаваемыеВопросы
Благодарим вас за интерес к подержанным грузовикам из Китая. Вы можете связаться с нами по электронной почте или WhatsApp, пожалуйста, не стесняйтесь отправлять свой запрос через форму выше, и мы ответим вам как можно скорее.
1. Will there be a quality inspection conducted on the vehicle before shipping?
We will provide customers with high-definition videos before shipment, and complete all quality inspections of the vehicle before delivery. Additionally, we will provide you with a factory inspection certificate and relevant inspection and testing certificates upon delivery.
2. Does the price you quoted including shiping?
It is up to the terms of payment you prefer. Both CIP & CIF include the shipment fee.
3. Will you purchase commercial insurance for vehicles during shipping?
Yes, whether within China or abroad, we will purchase insurance for vehicles during shipping.
4. What information is included in the contract?
Once you confirm the vehicle and price, we can proceed to sign the contract. We will prepare an international trade contract and a proforma invoice (PI) for you.
The contract will include product information, payment methods, receiving bank details, delivery time and so on.
As per the agreement in the contract, you will be required to pay a deposit within the specified timeframe.
5. What are your payment terms?
T/T, L/C. We prefer T/T 30% as the deposit, and USD and EUR are acceptable.
Before the goods are officially shipped from China Customs, we need you to pay the remaining 70% of the payment.
6. How long can I get my order finished?
Typically around 30 days, but specifics may vary according to the contract.
7. Can I replace the tires with brand new ones?
Of course, if you agree to pay, we can replace the tires with brand new ones.




