Foton Daimler Auman GTL 400HP 8x4 Б/у самосвал
| Состояние | Б/у(Произведен в 2021) |
|---|---|
| Бренд | |
| Тип привода | 8x4 |
| Тип топлива | |
| Мощность | 400 HP |
| Экологический стандарт | Euro 6 |
| Марка двигателя | Weichai |
| Объем двигателя | 11.6 L |
| Трансмиссия | Механическая |
| Пробег | 40000 km |
Характеристики и особенности
Основная информация
| Модель | BJ3319Y6GRL-07 | Бренд | Auman |
|---|---|---|---|
| Модель привода | 8x4 | Колёсная база | 1800+3300+1350mm |
| Модель двигателя | WEICHAI WP12.400E62 | Коробка передач | Fast 12JSD220 |
| Передаточное число | 5.26 | Габариты (ДхШхВ) | 9460x2550x3750mm |
| Снаряжённая масса | 15500kg | Грузоподъёмность | 31000kg |
| Страна происхождения | Beijing, China | Состояние | Б/у |
Параметры продукта
| Детали двигателя | |
|---|---|
| Марка двигателя | WEICHAI |
| Тип топлива | Дизель |
| Объём двигателя | 11.6L |
| Экологический стандарт | Euro-6 |
| Максимальная мощность (л.с.) | 400hp |
| Максимальная мощность (кВт) | 294Kw |
| Детали коробки передач | |
| Модель коробки передач | Fast 12JSD220 |
| Марка коробки передач | Fast |
| Тип переключения | Механическая |
| Передачи вперёд/назад | 12/2 |
| Ёмкость бака | 300L |
| Детали кузова | |
| Длина | 6.5m |
| Ширина | 2.35m |
| Высота | 1.5m |
| Детали шасси | |
| Ratio | 5.26 |
| Tires Numbers | 12 |
| Tire Size | 12.00R20 14PR |
Frequently AskedQuestions
Thank you for your interest in used trucks from China. You can contact us via email or WhatsApp, please feel free to submit your inquiry in the form above, and we will respond to you as soon as possible.
1. Will there be a quality inspection conducted on the vehicle before shipping?
We will provide customers with high-definition videos before shipment, and complete all quality inspections of the vehicle before delivery. Additionally, we will provide you with a factory inspection certificate and relevant inspection and testing certificates upon delivery.
2. Does the price you quoted including shiping?
It is up to the terms of payment you prefer. Both CIP & CIF include the shipment fee.
3. Will you purchase commercial insurance for vehicles during shipping?
Yes, whether within China or abroad, we will purchase insurance for vehicles during shipping.
4. What information is included in the contract?
Once you confirm the vehicle and price, we can proceed to sign the contract. We will prepare an international trade contract and a proforma invoice (PI) for you.
The contract will include product information, payment methods, receiving bank details, delivery time and so on.
As per the agreement in the contract, you will be required to pay a deposit within the specified timeframe.
5. What are your payment terms?
T/T, L/C. We prefer T/T 30% as the deposit, and USD and EUR are acceptable.
Before the goods are officially shipped from China Customs, we need you to pay the remaining 70% of the payment.
6. How long can I get my order finished?
Typically around 30 days, but specifics may vary according to the contract.
7. Can I replace the tires with brand new ones?
Of course, if you agree to pay, we can replace the tires with brand new ones.





