FAW J6P LNG 6x4 430HP Новый самосвал
| Состояние | Новый |
|---|---|
| Марка | FAW |
| Тип привода | 6x4 |
| Тип топлива | LNG |
| Мощность | 430 HP |
| Стандарт выбросов | Euro 5 |
| Марка двигателя | Weichai |
| Объем двигателя | 12.54 L |
| Трансмиссия | Manual |
Характеристики и особенности
| Основная информация | |
|---|---|
| Серия | FAW J6P |
| Привод | 6x4 |
| Модель | CA3250P66L2T1E24M5 |
| Колесная база | 3800+1350mm |
| Снаряженная масса | 12500kg |
| Двигатель | |
| Модель | Weichai WP13NG430E52 |
| Мощность | 430hp |
| Рабочий объем | 12.54L |
| Тип топлива | LNG |
| Максимальный крутящий момент | 2000N.m |
| Экологический стандарт | Euro 5 |
| Трансмиссия | |
| Модель | FAW CA12TAX210M |
| Способ переключения передач | Механическая |
| Передачи | 12 передних и 2 задних передачи |
| Ось | |
| Нагрузка на переднюю ось | 7000kg |
| Задняя ось | Ось с колесным редуктором Ф300 |
| Передаточное отношение | 5.921 |
| Кузов | |
| Тип кузова | Самосвал с задней разгрузкой |
| Размеры кузова | 5.6x2.35x1.7m (Высота увеличена на 0,2 метра) |
| Другие характеристики | |
| Рессоры | 12/12 |
| Модель шин | 12.00R20 |
Часто задаваемыеВопросы
Спасибо за интерес к подержанным грузовикам из Китая. Вы можете связаться с нами по электронной почте или WhatsApp, пожалуйста, не стесняйтесь отправлять ваш запрос в форме выше, и мы ответим вам как можно скорее.
1. Будет ли проведена проверка качества автомобиля перед отгрузкой?
We will provide customers with high-definition videos before shipment, and complete all quality inspections of the vehicle before delivery. Additionally, we will provide you with a factory inspection certificate and relevant inspection and testing certificates upon delivery.
2. Does the price you quoted including shiping?
It is up to the terms of payment you prefer. Both CIP & CIF include the shipment fee.
3. Will you purchase commercial insurance for vehicles during shipping?
Yes, whether within China or abroad, we will purchase insurance for vehicles during shipping.
4. What information is included in the contract?
Once you confirm the vehicle and price, we can proceed to sign the contract. We will prepare an international trade contract and a proforma invoice (PI) for you.
The contract will include product information, payment methods, receiving bank details, delivery time and so on.
As per the agreement in the contract, you will be required to pay a deposit within the specified timeframe.
5. What are your payment terms?
T/T, L/C. We prefer T/T 30% as the deposit, and USD and EUR are acceptable.
Before the goods are officially shipped from China Customs, we need you to pay the remaining 70% of the payment.
6. How long can I get my order finished?
Typically around 30 days, but specifics may vary according to the contract.
7. Can I replace the tires with brand new ones?
Of course, if you agree to pay, we can replace the tires with brand new ones.





