Foton Miler Double Rows 5 seats mini truck
| Condition | New |
|---|---|
| Brand | Foton |
| Drive type | 4x2 |
| Fuel type | Diesel |
| Horsepower | 129 HP |
| Emission standard | Euro 5 |
| Engine brand | Cummins |
| Displacement | 2.5 L |
| Transmission | Manual |
Specifications & Features
| Basic Information | |
|---|---|
| Series | Foton Miler |
| Drive | 4x2 |
| Model | LVBV3ABB2PE553038 |
| Wheelbase | 3360mm |
| Снаряженная масса | 2120kg |
| Полная масса | 4495kg |
| Двигатель | |
| Модель | 4F25TC15 |
| Мощность | 129hp |
| Рабочий объем | 2.5L |
| Тип топлива | Дизель |
| Максимальный крутящий момент | 320N·m |
| Экологический стандарт | Euro 5 |
| Коробка передач | |
| Модель | ZF |
| Способ переключения передач | Механическая |
| Количество передач | 5 передних и 1 задняя передача |
| Шасси | |
| Подвеска | Рессорная подвеска |
| Рессоры | 4/3+2 |
| Грузовая платформа | |
| Тип грузовой платформы | Бортовая платформа |
| Размеры грузовой платформы | |
| Другие характеристики | |
| Модель шин | 6.5R16LT |
Часто задаваемыеВопросы
Благодарим вас за интерес к подержанным грузовикам из Китая. Вы можете связаться с нами по электронной почте или WhatsApp, пожалуйста, свободно отправляйте свой запрос в форму выше, и мы ответим вам как можно скорее.
1. Будет ли проведена проверка качества автомобиля перед отгрузкой?
Мы предоставим клиентам видео высокого разрешения перед отгрузкой и проведем все проверки качества автомобиля перед доставкой. Кроме того, мы предоставим вам сертификат заводского осмотра и соответствующие сертификаты осмотра и испытаний при доставке.
2. Включает ли указанная вами цена стоимость доставки?
It is up to the terms of payment you prefer. Both CIP & CIF include the shipment fee.
3. Will you purchase commercial insurance for vehicles during shipping?
Yes, whether within China or abroad, we will purchase insurance for vehicles during shipping.
4. What information is included in the contract?
Once you confirm the vehicle and price, we can proceed to sign the contract. We will prepare an international trade contract and a proforma invoice (PI) for you.
The contract will include product information, payment methods, receiving bank details, delivery time and so on.
As per the agreement in the contract, you will be required to pay a deposit within the specified timeframe.
5. What are your payment terms?
T/T, L/C. We prefer T/T 30% as the deposit, and USD and EUR are acceptable.
Before the goods are officially shipped from China Customs, we need you to pay the remaining 70% of the payment.
6. How long can I get my order finished?
Typically around 30 days, but specifics may vary according to the contract.
7. Can I replace the tires with brand new ones?
Of course, if you agree to pay, we can replace the tires with brand new ones.





