Foton M1 122Hp 2-тонный бортовой микро-грузовик
| Состояние | Новый |
|---|---|
| Марка | Foton |
| Тип привода | 4x2 |
| Тип топлива | Бензин |
| Мощность | 122 HP |
| Экологический стандарт | Euro 6 |
| Марка двигателя | Dongan |
| Объем двигателя | 1.6 L |
| Коробка передач | Механическая |
Технические характеристики и возможности
| Основная информация | |
|---|---|
| Серия | |
| 2750mm | |
| Снаряженная масса | 1545kg |
| Полная масса | 3475kg |
| Габариты | 5220x1790x2585mm |
| Максимальная скорость | 110km/h |
| Двигатель | |
| Модель | Dongan DAM16KL |
| Мощность | 122hp |
| Рабочий объем | 1.597L |
| Тип топлива | Бензин |
| Максимальная мощность | 90kW |
| Максимальный крутящий момент | 158N·m |
| Экологический стандарт | Euro 6 |
| Коробка передач | |
| Модель | Dongan DAT18R |
| Способ переключения передач | Механическая |
| Передачи | 5 передних и 1 задняя передача |
| Шасси | |
| Грузоподъемность передней оси | 1200kg |
| Грузоподъемность задней оси | 2265kg |
| Подвеска | Рессорная подвеска |
| Передаточное число | 4.875 |
| Кузов | |
| Тип кузова | Бортовой |
| Размеры кузова | 3300x1650x36mm |
| Другие характеристики | |
| Рессоры | 3/3 |
| Модель шин | 175R14LT 8PR |
Frequently AskedQuestions
Thank you for your interest in used trucks from China. You can contact us via email or WhatsApp, please feel free to submit your inquiry in the form above, and we will respond to you as soon as possible.
1. Will there be a quality inspection conducted on the vehicle before shipping?
We will provide customers with high-definition videos before shipment, and complete all quality inspections of the vehicle before delivery. Additionally, we will provide you with a factory inspection certificate and relevant inspection and testing certificates upon delivery.
2. Does the price you quoted including shiping?
It is up to the terms of payment you prefer. Both CIP & CIF include the shipment fee.
3. Will you purchase commercial insurance for vehicles during shipping?
Yes, whether within China or abroad, we will purchase insurance for vehicles during shipping.
4. What information is included in the contract?
Once you confirm the vehicle and price, we can proceed to sign the contract. We will prepare an international trade contract and a proforma invoice (PI) for you.
The contract will include product information, payment methods, receiving bank details, delivery time and so on.
As per the agreement in the contract, you will be required to pay a deposit within the specified timeframe.
5. What are your payment terms?
T/T, L/C. We prefer T/T 30% as the deposit, and USD and EUR are acceptable.
Before the goods are officially shipped from China Customs, we need you to pay the remaining 70% of the payment.
6. How long can I get my order finished?
Typically around 30 days, but specifics may vary according to the contract.
7. Can I replace the tires with brand new ones?
Of course, if you agree to pay, we can replace the tires with brand new ones.





