ISUZU Giga 520hp Tête de tracteur
| État | Neuf |
|---|---|
| Marque | ISUZU |
| Type de transmission | Type de carburant |
| Diesel | Puissance |
| 520 HP | Norme d'émission |
| Euro 6 | Marque du moteur |
| ISUZU | Cylindrée |
| 15.68 L | Transmission |
| Manuelle | WhatsApp maintenant |
Informations de base
| Série | |
|---|---|
| ISUZU Giga | Transmission |
| 6x4 | Modèle |
| QL4250KJNH | Empattement |
| 3385+1370mm | |
| Poids à vide | 8870kg |
| Poids brut | 25000kg |
| Dimensions | 6895x2540x3970mm |
| Vitesse maximale | 110km/h |
| Moteur | |
| Modèle | ISUZU 6WG1-TCG62 |
| Puissance | 520hp |
| Cylindrée | 15.68L |
| Type de carburant | Diesel |
| Puissance maximale de sortie | 382kW |
| Couple maximal | 2250N·m |
| Norme d'émission | Euro 6 |
| Boîte de vitesses | |
| Modèle | ZF |
| Mode de changement de vitesse | AMT automatique |
| Rapports | 12 rapports avant et 1 marche arrière |
| Châssis | |
| Charge admissible sur essieu avant | 7T |
| Charge admissible sur essieu arrière | 18000kg x2 |
| Autres spécifications | |
| Ressorts à lames | 3/4 |
| Modèle de pneu | 12R22.5 18PR |
Fréquemment poséesQuestions
Merci de votre intérêt pour les camions d'occasion en provenance de Chine. Vous pouvez nous contacter par email ou WhatsApp, n'hésitez pas à soumettre votre demande dans le formulaire ci-dessus, et nous vous répondrons dès que possible.
1. Will there be a quality inspection conducted on the vehicle before shipping?
We will provide customers with high-definition videos before shipment, and complete all quality inspections of the vehicle before delivery. Additionally, we will provide you with a factory inspection certificate and relevant inspection and testing certificates upon delivery.
2. Does the price you quoted including shiping?
It is up to the terms of payment you prefer. Both CIP & CIF include the shipment fee.
3. Will you purchase commercial insurance for vehicles during shipping?
Yes, whether within China or abroad, we will purchase insurance for vehicles during shipping.
4. What information is included in the contract?
Once you confirm the vehicle and price, we can proceed to sign the contract. We will prepare an international trade contract and a proforma invoice (PI) for you.
The contract will include product information, payment methods, receiving bank details, delivery time and so on.
As per the agreement in the contract, you will be required to pay a deposit within the specified timeframe.
5. What are your payment terms?
T/T, L/C. We prefer T/T 30% as the deposit, and USD and EUR are acceptable.
Before the goods are officially shipped from China Customs, we need you to pay the remaining 70% of the payment.
6. How long can I get my order finished?
Typically around 30 days, but specifics may vary according to the contract.
7. Can I replace the tires with brand new ones?
Of course, if you agree to pay, we can replace the tires with brand new ones.




