XCMG G7 Camion Benne 12 Roues 8x4 375Hp
| État | Neuf |
|---|---|
| Marque | XCMG |
| Type de transmission | 8x4 |
| Type de carburant | Diesel |
| Puissance | 375 HP |
| Norme d'émission | Euro 5 |
| Marque du moteur | Weichai |
| Cylindrée | 10.5 L |
| Transmission | Manuelle |
Spécifications et caractéristiques
| Informations de base | |
|---|---|
| Série | XCMG G7 |
| Transmission | 8x4 |
| Modèle | NXG5310ZLJW5A |
| Empattement | 1950+2400+1350mm |
| Poids à vide | 15500kg |
| Dimensions | 8670x2500x3600mm |
| Moteur | |
| Modèle | Weichai WP10H375E50 |
| Puissance | 375hp |
| Cylindrée | 9.5L |
| Type de carburant | Diesel |
| Puissance maximale de sortie | 276kW |
| 1800N·m | |
| Norme d'émission | Euro 5 |
| Boîte de vitesses | |
| Modèle | Fast 12JSD200T-B |
| Mode de changement de vitesse | Manuelle |
| Rapports | 12 rapports avant et 2 rapports arrière |
| Châssis | |
| Dimensions du châssis | 300x80x(8+6)mm |
| Essieu arrière | Essieu arrière 16T |
| Rapport | 5.262 |
| Caisse de chargement | |
| Dimensions de la caisse | 5600x2350x1500mm |
| Autres spécifications | |
| Modèle de pneu | 12R22.5 |
Fréquemment poséesQuestions
Merci de votre intérêt pour les camions d'occasion de Chine. Vous pouvez nous contacter par e-mail ou WhatsApp, n'hésitez pas à soumettre votre demande dans le formulaire ci-dessus, et nous vous répondrons dès que possible.
1. Une inspection de qualité sera-t-elle effectuée sur le véhicule avant expédition ?
Nous fournirons aux clients des vidéos haute définition avant l'expédition et effectuerons toutes les inspections de qualité du véhicule avant la livraison. De plus, nous vous fournirons un certificat d'inspection d'usine et les certificats d'inspection et de test pertinents lors de la livraison.
2. Does the price you quoted including shiping?
It is up to the terms of payment you prefer. Both CIP & CIF include the shipment fee.
3. Will you purchase commercial insurance for vehicles during shipping?
Yes, whether within China or abroad, we will purchase insurance for vehicles during shipping.
4. What information is included in the contract?
Once you confirm the vehicle and price, we can proceed to sign the contract. We will prepare an international trade contract and a proforma invoice (PI) for you.
The contract will include product information, payment methods, receiving bank details, delivery time and so on.
As per the agreement in the contract, you will be required to pay a deposit within the specified timeframe.
5. What are your payment terms?
T/T, L/C. We prefer T/T 30% as the deposit, and USD and EUR are acceptable.
Before the goods are officially shipped from China Customs, we need you to pay the remaining 70% of the payment.
6. How long can I get my order finished?
Typically around 30 days, but specifics may vary according to the contract.
7. Can I replace the tires with brand new ones?
Of course, if you agree to pay, we can replace the tires with brand new ones.




