Camions benne à déchets de construction et gravats Shacman M3000 6x4 350HP
| État | D'occasion(Produit en 2017) |
|---|---|
| Marque | SHACMAN |
| Type de traction | 6x4 |
| Type de carburant | Diesel |
| Puissance | 350 HP |
| Norme d'émission | Euro 5 |
| Marque du moteur | Weichai |
| Cylindrée | 9.726 L |
| Transmission | Manuelle |
| Kilométrage | 80000 km |
Spécifications et caractéristiques
Informations de base
| Modèle | SX5250ZLJMB384 | Marque | Shacman |
|---|---|---|---|
| Modèle de transmission | 6x4 | Empattement | 2036+1860/1860mm |
| Modèle de moteur | Weichai WP10.350E53 | Boîte de vitesses | FAST 12JSD160T |
| Rapport | 5.262 | Dimensions (LxlxH) | 8400x2490x3450mm |
| Poids à vide | 12500kg | Charge utile | 25000kg |
| Lieu d'origine | Shaanxi, Chine | État | Occasion |
Paramètres du produit
| Détails du moteur | |
|---|---|
| Marque du moteur | Weichai |
| Type de carburant | Diesel |
| Cylindrée | 9.726L |
| Norme d'émission | Euro-5 |
| Puissance max | 350hp |
| Puissance de sortie max | 257Kw |
| Détails de la boîte de vitesses | |
| Modèle de boîte de vitesses | Fast 12JSD160T |
| Marque de la boîte de vitesses | Fast |
| Mode de changement | Manuelle |
| Rapports avant/arrière | 12 |
| Capacité du réservoir | 300L |
| Détails de la benne | |
| Longueur | 5.6m |
| Largeur | 2.3m |
| Hauteur | 1.2m |
| Chassis Details | |
| Ratio | 5.262 |
| Tires Numbers | 10 |
| Tire Size | 11.00R20 |
Frequently AskedQuestions
Thank you for your interest in used trucks from China. You can contact us via email or WhatsApp, please feel free to submit your inquiry in the form above, and we will respond to you as soon as possible.
1. Will there be a quality inspection conducted on the vehicle before shipping?
We will provide customers with high-definition videos before shipment, and complete all quality inspections of the vehicle before delivery. Additionally, we will provide you with a factory inspection certificate and relevant inspection and testing certificates upon delivery.
2. Does the price you quoted including shiping?
It is up to the terms of payment you prefer. Both CIP & CIF include the shipment fee.
3. Will you purchase commercial insurance for vehicles during shipping?
Yes, whether within China or abroad, we will purchase insurance for vehicles during shipping.
4. What information is included in the contract?
Once you confirm the vehicle and price, we can proceed to sign the contract. We will prepare an international trade contract and a proforma invoice (PI) for you.
The contract will include product information, payment methods, receiving bank details, delivery time and so on.
As per the agreement in the contract, you will be required to pay a deposit within the specified timeframe.
5. What are your payment terms?
T/T, L/C. We prefer T/T 30% as the deposit, and USD and EUR are acceptable.
Before the goods are officially shipped from China Customs, we need you to pay the remaining 70% of the payment.
6. How long can I get my order finished?
Typically around 30 days, but specifics may vary according to the contract.
7. Can I replace the tires with brand new ones?
Of course, if you agree to pay, we can replace the tires with brand new ones.



